Live Chat Software by Kayako
Bilgi Bankası: Makaleler
Kargo Takip Sistemi
Gönderen Oğuz Can Uyan on 11.12.2015 12:19:24

  İnternet sisteminiz üzerinden ürün satışı gerçekleştiğinde, müşterinizin satın aldığı belli bir ürünün kargolanma ve teslimat sürecinden haberdar olmasını sağlayan bir sistemdir. Satışı yapılan ürünün kargoya verilip verilmediğini, eğer verildiyse o anda nerede olduğunu, tahmini teslim zamanını müşterinin online olarak takip edebilmesini sağlar. Sistem üzerinden örnek olarak Aras Kargo’nun takip linkini aktif hâle getirelim. Sistem Ayarları > Kargo Firma Ayarları kısmına giriş yapalım ve Kargo Takip Adresi kısmına linkimizi yapıştıralım.

Örnek:  http://kargotakip.araskargo.com.tr/mainpage.aspx?code=

 

  Ardından Gerçekleşen Satışlar bölümüne gelelim ve sipariş durumunu Kargoya Verildi olarak değiştirdiğiniz bir müşterinizin siparişini işlemler bölümünden düzenleyelim ve aşağıda görsel olarak belirtiğimiz tıklayın yazısına tıklayalım.

 

Kargo Numarası kısmına girdiğiniz değer, kargo takip adresi kısmında yer alan linki etkiler ve müşterinizi teslimat sürecinden haberdar olmasını sağlar.

 


Kargo takip adresi kısmında yer alan linkin sonuna kargo numarası manuel olarak girilmelidir.

(6 oylar)
Bu makale yararlıydı
Bu makale yararlı değildi

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
CAPTCHA Doğrulama 
 
Lütfen resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için gereklidir.

Kayako fusion, Help Desk