Live Chat Software by Kayako
Bilgi Bankası: Sanal POS Ayarları
Akbank Axess
Gönderen Oğuz Can Uyan on 22.10.2015 10:20:40

  Sisteminize Akbank’ın sanal posunu entegre etmek için; Sistem Ayarları > Sanalpos Ayarları yolunu izlemeniz gerektedir. Silik biçimde yer alan Akbank (Axees) üzerine tıklayalım ve açılan pencerede Akbank’ın istemiş olduğu bilgileri sisteme entegre edelim.

Tek çekim işlemleriniz Varsayılan Sanalpos olarak seçilen banka üzerinden gerçekleştirilmektedir.

SANALPOS TİPİ

 

STANDART

   İnternet üzerinden kredi kartı ile ödeme yapılması için banka tarafından sunulan güvenli altyapı hizmetidir. Eğer Sanalpos tipiniz standart ise Mağaza numarası – Api Kullanıcı adı ve Api kullanıcı şifreniz ile sistem ayarları > sanalpos ayarları yolunu izleyerek aktif hâle getirebilirsiniz.

3D SECURE

  Visa ve MasterCard tarafından geliştirilen sistemdir. İnternette güvenli alışveriş yaparak sadece kart sahibinin kullanabilmesi için ilave güvenlik sunmaktadır. Son kullanıcı kart bilgilerini girdikten sonra telefonuna gelen sms kodunu açılan panele girdiğinde alışveriş tamamlanır. Mağaza numarası – Api Kullanıcı adı ve Api kullanıcı şifrenize ilaven 3D Güvenlik Anahtarınız ile sistem ayarları > sanalpos ayarları yolunu izleyerek aktif hâle getirebilirsiniz.

MAİL ORDER

  İşyerinizin VISA ve MasterCard kredi kartı sahiplerine ürün ve hizmet sunmasını sağlayan çağdaş bir alışveriş hizmetidir. Mail Order sadece Kredi Kartları ile yapılabilir. Sisteminizde Mail Order ödeme talimatını aktif hâle getirebilmek için sistem ayarları > sanalpos ayarları yolunu izlemeniz gerekmektedir.

ARENA PAYNET

  Arena Bilgisayar’ın PayNet ödeme sistemindeki 7 adet sanal posu kullanarak (Garanti, YKB, Akbank, İşbank, Finansbank, HSBC, Halkbank) kendi internet sayfanızdan kredi kartı tahsilatı yapabilirsiniz. PayNet Bayi Kodu ve PayNet Kullanıcı Adı bilgileriniz ile sistem ayarları > sanalpos ayarları yolunu izleyerek aktif hâle getirebilirsiniz.

ARENA PAYNET 3D

   Arena Bilgisayar’ın Paynet ödeme sisteminde yer alan 7 adet sanal posundan işlem gerçekleştirmek isteyen müşterinize (Garanti, YKB, Akbank, İşbank, Finansbank, HSBC, Halkbank) sadece kart sahibinin kullanabilmesi için ilave güvenlik sunan sistemdir. Son kullanıcı kart bilgilerini girdikten sonra telefonuna gelen sms kodunu açılan panele girdiğinde alışveriş tamamlanır. PayNet Bayi Kodu ve PayNet Kullanıcı Adı bilgileriniz ile sistem ayarları > sanalpos ayarları yolunu izleyerek aktif hâle getirebilirsiniz.

ARTSİSTEM STANDART

  Art Sistem bayilerin kullandığı sanal pos tipidir. Eğer Art Sistem bayisi iseniz Mağaza numarası – Terminal numarası ve PROVAUT kullanıcı şifreniz ile sistem ayarları > sanalpos ayarları yolunu izleyerek aktif hâle getirebilirsiniz.

ARTSİSTEM 3D

  Art Sistem bayilerin kullandığı sanal pos tipidir. İnternette güvenli alışveriş yaparak sadece kart sahibinin kullanabilmesi için ilave güvenlik sunmaktadır. Son kullanıcı kart bilgilerini girdikten sonra telefonuna gelen sms kodunu açılan panele girdiğinde alışveriş tamamlanır. Mağaza numarası – Terminal numarası ve PROVAUT kullanıcı şifresine ilaven 3D Model Tipi ve 3D Güvenlik Anahtarınız ile sistem ayarları > sanalpos ayarları yolunu izleyerek aktif hâle getirebilirsiniz.

 

PAYU

  Payu ödeme hizmetleri ile e-ticaret siteniz üzerinden kredi kartı ile 7 bankanın sanal posunu kullanarak satış yapabilirsiniz. Satıcı Kodu ve Kodlama Anahtarınız ile sistem ayarları > sanalpos ayarları yolunu izleyerek aktif hâle getirebilirsiniz.

İYZİCO

  İyzico bankalar ve alternatif ödeme metotları ile e-ticaret siteleri arasında bulunan bir ödeme platformudur. Firmanız iyzico ile anlaştıktan sonra, bankalar tarafından iyzico’ya verilmiş olan sanal POS’ları ve alternatif ödeme metotlarını kendi e-ticaret sisteminizde kullanabilirsiniz. Api Id ve Secret Key ile sistem ayarları > sanalpos ayarları yolunu izleyerek aktif hâle getirebilirsiniz.

 

İYZİCO 3D

  Firmanız iyzico ile anlaştıktan sonra, bankalar tarafından iyzico’ya verilmiş olan sanal POS’ları ve alternatif ödeme metotlarını kendi e-ticaret sisteminizde kullanabilirsiniz. 3D; İnternette güvenli alışveriş yaparak sadece kart sahibinin kullanabilmesi için ilave güvenlik sunan sistemdir. Son kullanıcı kart bilgilerini girdikten sonra telefonuna gelen sms kodunu açılan panele girdiğinde alışveriş tamamlanır. Api Id ve Secret Key ile sistem ayarları > sanalpos ayarları yolunu izleyerek aktif hâle getirebilirsiniz.

İPARA

  iPara bankalar ve alternatif ödeme metotları ile e-ticaret siteleri arasında bulunan bir ödeme platformudur. Firmanız iPara ile anlaştıktan sonra, bankalar tarafından iPara’ya verilmiş olan sanal POS’ları ve alternatif ödeme metotlarını kendi e-ticaret sisteminizde kullanabilirsiniz. iPara Publickey ve iPara Privatekey ile Secret Key ile sistem ayarları > sanalpos ayarları yolunu izleyerek aktif hâle getirebilirsiniz.

İPARA 3D

    Firmanız iPara ile anlaştıktan sonra, bankalar tarafından iPara’ya verilmiş olan sanal POS’ları ve alternatif ödeme metotlarını kendi e-ticaret sisteminizde kullanabilirsiniz. 3D; İnternette güvenli alışveriş yaparak sadece kart sahibinin kullanabilmesi için ilave güvenlik sunan sistemdir. Son kullanıcı kart bilgilerini girdikten sonra telefonuna gelen sms kodunu açılan panele girdiğinde alışveriş tamamlanır. iPara Publickey ve iPara Privatekey ile Secret Key ile sistem ayarları > sanalpos ayarları yolunu izleyerek aktif hâle getirebilirsiniz.

 TELPA 3D

  Telpa 3D bayilerin kullandığı sanal pos tipidir. İnternette güvenli alışveriş yaparak sadece kart sahibinin kullanabilmesi için ilave güvenlik sunmaktadır. Son kullanıcı kart bilgilerini girdikten sonra telefonuna gelen sms kodunu açılan panele girdiğinde alışveriş tamamlanır. Telpa Bayi Kodunuz ile sistem ayarları > sanalpos ayarları yolunu izleyerek aktif hâle getirebilirsiniz.

 

 

 

PAYMEC

  PayMec alternatif sanal pos hizmeti, herhangi bir bankadan sanal pos hizmeti alamayan veya alternatif olarak ödeme altyapı hizmeti arayışında olan küçük, orta veya büyük ölçekli firmaların, online ödeme kabul etmelerini sağlayan bir hizmettir. Site No ve Güvenlik Anahtarınız ile beraber sistem ayarları > sanalpos ayarları yolunu izleyerek aktif hâle getirebilirsiniz.

SEGMENT

  Segment bayilerin kullandığı sanal pos tipidir. Eğer Segment bayisi iseniz Segment Cari Kodu ile sistem ayarları > sanalpos ayarları yolunu izleyerek aktif hâle getirebilirsiniz.

KVK 3D

  Kvk 3D bayilerin kullandığı sanal pos tipidir. İnternette güvenli alışveriş yaparak sadece kart sahibinin kullanabilmesi için ilave güvenlik sunmaktadır. Son kullanıcı kart bilgilerini girdikten sonra telefonuna gelen sms kodunu açılan panele girdiğinde alışveriş tamamlanır. Müşteri Kodu, Kullanıcı kodu ve Şifreniz ile sistem ayarları > sanalpos ayarları yolunu izleyerek aktif hâle getirebilirsiniz.

 

(2 oylar)
Bu makale yararlıydı
Bu makale yararlı değildi

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
CAPTCHA Doğrulama 
 
Lütfen resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için gereklidir.

Kayako fusion, Help Desk