Live Chat Software by Kayako
Bilgi Bankası: Pazarlama
1 - Ürün Kampanyaları
Gönderen Oğuz Can Uyan on 13.05.2015 06:21:39

ÜRÜN KAMPANYALARI

 

  Türkiye'de firmaların pazarlama araçlarının başında "ürün kampanyaları" gelmektedir. Özellikle belirli dönemlerde kampanyalar düzenleyerek ürünlerinizin satışlarını en üst düzeye çekmeyi hedefleyebilirsiniz. Sisteminizde kategori, marka ve ürün kampanyası oluşturmak için; Pazarlama > Ürün Kampanyaları bölümünü kullanmanız gerekmektedir. Aşağıdaki örnekte görüldüğü üzere “Yeni Ürün Kampanyası Ekle” alanını kullanarak kampanya tanımlaması yapabilir ve daha önceden eklemiş olduğunuz kampanyaları da bu bölümde düzenleye bilirsiniz.

 

 KAMPANYA MODELLERİ

 Kategori, marka veya ürün bazlı kampanya eklerken tanımlamanız gereken 4 adet standart kampanya modelinden en az birini seçmeniz gerekmektedir.

  •          X alana Y bedava
  •          X alana Y yüzde indirimli
  •          X alana Y fiyat indirimli
  •          En ucuzu bedava     

   X ALANA Y BEDAVA KAMPANYA MODELİ:

   Örnek tanım: 15” Casper Notebook alana - 15”- 15.6” Laptop Çantası Bedava.  Sisteminizde ürün, kategori ve marka bazlı olarak X alana Y bedava kampanya modelini kullana bilirsiniz.

   X ALANA Y YÜZDE İNDİRİMLİ KAMPANYA MODELİ:

   Örnek tanım: 15” Casper Notebook alana 15” - 15.6” Laptop Çantası %30 İndirimli. Sisteminizde ürün, kategori ve marka bazlı olarak X alana Y yüzde indirimli kampanya modelini kullana bilirsiniz.

   X ALANA Y FİYAT İNDİRİMLİ KAMPANYA MODELİ:

   Örnek tanım: 15” Casper Notebook alana - 15” – 15.6” Laptop Çantası 10 TL İndirimli. Sisteminizde ürün, kategori ve marka bazlı olarak X alana Y fiyat indirimli kampanya modelini kullana bilirsiniz.

EN UCUZU BEDAVA KAMPANYA MODELİ:

Örnek tanım: 3 Al 2 Öde mantığı ile sistemde belirlemiş olduğunuz kategori, marka ve ürüne uygun olarak sistem otomatik olarak belirler. Ürün, kategori ve marka bazlı olarak en ucuzu bedava kampanya modelini kullana bilirsiniz.

 

YENİ KAMPANYA EKLEME BÖLÜMÜ

 Yeni ürün kampanyası ekle bölümüne tıkladığımız zaman açılan pencerede; Kampanya tanımı, kampanya modeli, uygulanacak kategori, uygulanacak marka, uygulanacak ürün arama, kampanya ürün miktarı, kampanya hedef ürün arama, hedef ürün miktarı, kampanya tarih aralığı ve durum yer almaktadır. Aşağıda örneği mevcuttur.

Kampanya tanımına örnek: Acer Markalı ürünlerden alana Piranha Webcam %30 indirimli.

Uygulanacak kategori: Bir kategori belirledikten sonra kampanya hedef ürünü seçerseniz; belirlediğiniz kategori içerisinde yer alan tüm ürünlerde seçmiş olduğunuz hedef ürünü kampanya olarak gösterecektir.

Uygulanacak marka: Bir marka belirledikten sonra kampanya hedef ürünü seçerseniz; belirlediğiniz marka içerisinde yer alan tüm ürünlerde seçmiş olduğunuz hedef ürünü kampanya olarak gösterecektir.

Uygulanacak ürün arama: Eğer bu alanda ürün belirlerseniz, seçmiş olduğunuz kategori veya markanın kampanya üzerinde bir etkisi kalmayacaktır. Sadece seçmiş olduğunuz üründe, hedef ürünü kampanya olarak gösterecektir.

İndirim Tarih Aralığı: Kampanyalarınızı belirli bir tarih aralığında sürdürmek istiyorsanız, bu alanda tarih belirlemeniz gerekmektedir.

(7 oylar)
Bu makale yararlıydı
Bu makale yararlı değildi

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
CAPTCHA Doğrulama 
 
Lütfen resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için gereklidir.

Kayako fusion, Help Desk