Live Chat Software by Kayako
Bilgi Bankası: Siparişler
2 - Sipariş İptal Talepleri
Gönderen Oğuz Can Uyan on 13.05.2015 06:15:18

SİPARİŞ İPTAL TALEPLERİ

 

 Sisteminizde bulunan ürünlerinizi satın alan Son Kullanıcı/Bayi olarak tanımlı müşterileriniz; eticaret kanununa göre siparişlerinden vazgeçip sipariş iptal talebinde bulunabilir. İptal talepleri Onay bekliyor olarak Siparişler>Sipariş iptal talepleri bölümüne gelmektedir.

 

Müşterinizi Siparişi Hakkında Bilgilendirin

 Gerçekleşen satışlar bölümünde, müşterilerinize siparişi hakkında bilgi verebilmek için; sipariş hücresinde bulunan işlemler alanına gelerek düzenle dememiz gerekmektedir.                      Aşağıda açılan pencerede örnek olarak belirtilmiş olan Ahmet Engin adlı müşterinize sipariş durumu hakkında E-posta gönderebilir, isim ve mail adresinde değişiklik yapabilir, fatura şablon tasarımınızı kullanarak siparişi yazıcınızdan çıkartabilir ve aynı zamanda kargo etiketi basabilirsiniz.

   Eğer siparişi iptal etmek istiyorsanız hücre içinde bulunan işlemler bölümünü kullanarak düzenleye tıklayın. Aşağıda açılan pencerede belirtildiği gibi; Müşteri, siparişinin iptal edilmesi yönünde talepte bulundu kabul etmek için sipariş durumunu "İptal Edildi" olarak değiştirmeniz gerekiyor. Yazısı ile karşılaşacaksınız.  İptal edildi yaparak müşterinize E-posta ile bilgi verebilirsiniz.

 

Eğer iptal talebini silerseniz, sadece talep silinir sipariş silinmez ve gerçekleşen satışlar kısmına geri döner.

Ayrıca siparişin iptalini kabul etmeniz, kullanıcıya ücretini geri ödemez. Ödemeyi geri yapmak için bankanın size verdiği ekranları kullanıp siparişi geri iade etmeniz gerekir.

(5 oylar)
Bu makale yararlıydı
Bu makale yararlı değildi

Yorumlar (1)
Ömer Faruk Arslan
13.09.2015 14:17:04
Pazar günü telefon desteğiniz olmadığı için yardım butonuna tıklayıp şans eseri bu yazıları inceledim. İptal taleplerinde ki siparişi bir türlü aktifler arasına alamıyordum, fakat sağolun ne soracağımı bilir gibi buraya kalın punto ile yazmışsınız. Daha önceden opencart sitem vardı, ben boşuna uğraşıyormuşun böyle sağlam destek varken.

Esenlikle kalın...

Ömer Faruk Arslan
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
CAPTCHA Doğrulama 
 
Lütfen resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için gereklidir.

Kayako fusion, Help Desk