Live Chat Software by Kayako
Bilgi Bankası: Siparişler
1 - Gerçekleşen Satışlar
Gönderen Oğuz Can Uyan on 13.05.2015 06:10:35
 •  GERÇEKLEŞEN SATIŞLAR

   

     Sisteminizden verilen siparişlerinizin; Sipariş numarası, müşteri ismi, sipariş yöntemi, tarih, kargo ve tutar olmak üzere gerçekleşen satışlar bölümünde detaylı olarak gösterilir.

   

     Gerçekleşen satışlar bölümünde, müşterilerinizin verdiği siparişlerin detayına ulaşmak için; sipariş hücresinde bulunan işlemler alanına gelerek düzenle dememiz gerekmektedir. Aşağıda açılan pencerede örnek olarak belirtilmiş olan Ahmet Engin adlı müşterinizin sipariş durumunu ve detaylarını görebiliriz. Satın aldığı ürünleri, ödeme yöntemini ve kargo yöntemini görebilirsiniz. Kullanıcının isim ve mail adresinde değişiklik yapabilir, siparişi yazıcınızdan çıkartabilir ve aynı zamanda kargo etiketi basabilirsiniz. Eğer sipariş yönetimini birden fazla kişi yapıyorsa Operatör Notları kısmını kullanarak, sadece diğer operatörlerin görebileceği sipariş notu ekleyebilirsiniz.

  Eğer siparişin durumunu değiştiriyorsanız (ör. Kargoya verildi); kullanıcıya da bunun bilgisini vermek isteyebilirsiniz. Bu durumda durum değişikliğini seçtikten sonra, yanındaki kutucuğu işaretleyerek sipariş durum değişikliğini kullanıcıya da eposta ya da sms ile bildirim sağlayabilirsiniz

   

  Online Fatura

  Gerçekleşen satışlar bölümünde, sipariş numarasının üstüne tıklayarak online fatura basabilirsiniz. Bunun için daha önceden bir fatura şablonu tasarlamış olmanız gerekiyor. Online fatura ile ilgili detaylı anlatımı diğer makalemizde bulabilirsiniz.

(5 oylar)
Bu makale yararlıydı
Bu makale yararlı değildi

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
CAPTCHA Doğrulama 
 
Lütfen resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için gereklidir.

Kayako fusion, Help Desk