Live Chat Software by Kayako
Bilgi Bankası: Makaleler
NEDEN FİYAT KARŞILAŞTIRMA SİTELERİNDE YER ALMALISINIZ?
Gönderen Oğuz Can Uyan on 08.05.2015 05:06:39

FİYAT KARŞILAŞTIRMA SİTESİ NEDİR?

 

 Sanal mağazaların XML aktarımı ile veya robotlar aracılığı ile ürün verilerini aktardıkları, birçok sanal mağazayı ürün fiyatlarına göre listeleyen,  tüketiciye yönelik fiyat ve ürün içeriği hakkında bilgi ve hizmet veren sitelere Fiyat Karşılaştırma Sitesi denir.

 Fiyat karşılaştırma siteleri, sanal mağazalardan aldıkları XML’ler vasıtasıyla süzdükleri verilerle herhangi bir ürünün en ucuzunu tüketiciye sunmak amacıyla hizmet verirler. Temel olarak sundukları hizmet herhangi bir ürünün en ucuzundan en pahalısına doğru uzanan bir liste halinde sanal mağazalardaki satış fiyatlarını sunmaktır.

 

NEDEN FİYAT KARŞILAŞTIRMA SİTELERİNDE YER ALMALISINIZ?

 

 Çünkü: Fiyat karşılaştırma siteleri alışverişin başlangıç noktasıdır. Ürünler hakkında özellikler sunduğu gibi tüketicilere en ucuza nereden satın alabileceklerini gösterir. Ayrıca tüketiciler ürün seçimi esnasında ürünleri birbiriyle kıyaslayabilirler. Dolayısıyla tamamen alışveriş içerikli olan bu platformlarda alışveriş yapma potansiyeli olan tüketiciler gezinir.

 Siz de var olan bu müşteri kitlesinin içerisine girerek ürünlerinizi pazarlayabilir, satışlarınızı arttırabilirsiniz. İşte bu yüzden fiyat karşılaştırma sitelerinde yer almalısınız.

Sisteminizde Fiyat karşılaştırma XML çıktıklarına nasıl ulaşabilirsiniz?

 Panelimize giriş yaptıktan sonra üst menüde bulunan “ Eklentiler>Fiyat karşılaştırma xml çıktıları.” Bölümüne tıklıyoruz.

 

(1 oylar)
Bu makale yararlıydı
Bu makale yararlı değildi

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
CAPTCHA Doğrulama 
 
Lütfen resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için gereklidir.

Kayako fusion, Help Desk