Live Chat Software by Kayako
Bilgi Bankası: Makaleler
PAYU Sanalpos Ayarları
Gönderen Samet Gürsoy on 13.01.2015 11:16:00

PAYU Ayarları

PAYU KURULUMU 

 1.)    Payu sanal pos çözümlerine üyeliğiniz yoksa kuruluma devam edebilmek için başvuruda bulunmanız gerekiyor.

http://www.payu.com.tr/uye-isyeri-basvuru-formu 

2.)    Payu sanal pos çözümlerine üyeliğiniz varsa kuruluma başlamaya sadece 1 adımınız kaldı, şimdi yönetici ekranına giriş sağlayalım.

https://secure.payu.com.tr/cpanel/ 

 

 

3.)    Kullanıcı yönetim panelinden IPN bildirim ayarlarını aktif etmeliyiz.(Hesap Yönetimi>Hesap Ayarları)

IPN, PayU sunucuları ve sunucularınız arasında bir bağlantı görevi görerek, online ödeme sisteminde provizyon verilmiş olan tüm siparişlerin otomatik olarak işleme alınmasını mümkün kılar. Bu bildirim yöntemi, kendi sipariş yönetim sisteminizde işlenmek üzere işlem verisinin alınmasını sağlar.–

URL kısmına site adınızı yazarken Sonuna mutlaka / eklemelisiniz.

 

 

  Ardından yapacağınız işlem; Hesap ayarları bölümünden Anında Ödeme Bildirimi (IPN) alanına gelerek, İş Yeri Entegrasyon İsmi ve Kodlama anahtarını panele dâhil etmektir.

  Kullanıcı adı ve şifreniz ile sitenizin admin hesabına giriş yaptıktan sonra ‘’ Sistem ayarları >> Sanalpos ayarlarına gelelim. Pasif hâlindeki bankalardan, ilgili bankayı seçerek kopyalamış olduğunuz İş Yeri Entegrasyon ismini ‘’  Satıcı kodu ‘’ Bölümüne Kodlama anahtarı bölümüne ise payu ekranından aldığınız kodlama anahtarını yapıştıralım.

  

 Bu işlemlerin ardından geriye kalan tek işlem panelinizdeki pazarlama bölümü> ödeme kampanyaları bölümü > yeni kredi kartı taksit seçeneği ekle         bölümüne giriniz. PayU sisteminde bulunan, finansal yönetime giriniz. ekranda görülen taksit seçeneklerini sisteminize ekleyiniz.

 

 

(6 oylar)
Bu makale yararlıydı
Bu makale yararlı değildi

Yorumlar (0)
Yorum gönder
 
 
Tam İsim:
E-Posta:
Yorumlar:
CAPTCHA Doğrulama 
 
Lütfen resimde gördüğünüz karakterleri aşağıdaki kutucuğa girin. Bu otomatik kayıt ve form gönderilerini engellemek için gereklidir.

Kayako fusion, Help Desk